Yandex Kurumsal Mail DNS Ayarları

Yandex kurumsal mail DNS ayarları nasıl yapılır ?

Yandex Kurumsal Mail Tanıtımı

Yandex kurumsal mail ücretsiz. Birden fazla hesabınızı tek bir yandex hesabında birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda diğer hesaplarınızdan domain adını kullanarak mail yollayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse şöyle özetleyebiliri.

Bir yandex mail açıyorsunuz. Diyelim ki ismi  “webtasarim@yandex.com”  olsun.

Daha sonra bu hesabınıza 3 adet domain eklediğinizi varsayıyorum. Örneğin

  • www.seohizmeti.com
  • www.webtasarim.org
  • www.eticaret.com

Bu domainlerede üçer tane email hesabı ekledik diyelim. 3 ayrı domainden 9 email hesabını ten bir hesap altından yönetiyorsunuz. Bitmedi! bu hesaplara gelen mailleri cep telefonunuzdan anlık olarak takip ediyorsunuz.

Diyelim ki bir mail mesajına cevap vereceksiniz. Hangi domain ve email hesabına gönderildiyse o hesap ismiyle cevap gönderebiliyorsunuz. Bitmedi! gelen mailler içinde virüslü ve spam mesajları eleyebiliyorsunuz.

Yani kısacası Outlook’un yapamadığı herşeyi yapabiliyorsunuz.

 


 

Yandex Kurumsal Mail Ayarları 

https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/   bu adrese giriş yapınız. Ana hesabınız varsa giriş yapmanız gerekecek. Yok ise bir yandex hesabı açın.

 

Etki alanının adı” yazan yere domain adını ekleyin.   Örneğin  “webtasarim.com

Daha sonra alan adını doğrulamanızı isteyecektir.

Resimde gördüğünüz kırmızı çemberin içinde size verilen isimle bir html dosyası oluşturun. Yanındaki mavi çemberli yazıyı dosyanın içinde yapıştırın. En üste ve sola yapışık boşluk kalmayacak şekilde. Kopya yapıştır yapacaksınız sakın ola yazının sağı ve solundan boşluk kopyalamayın.

yandexmaildogrulama

Daha sonra bu dosyayı sitenin ana dizinine atınız. Ftp ile bağlanırsanız ana dizin genelde httpdocs klasörüdür arkadaşlar.

Doğrulamayı bir kaç kez butona basarak tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz. Böyle olursa ftp programında yenile tuşuna basıp ya da dosyayı tekrar atıp butona tekrar basabilirsiniz.

 


 

Yandex Kurumsal Mail Ayarları Mx Kaydı Ekleme

Mx kaydı eklerken ya mevcut mx kaydını değiştirin ya da mevcudu silip yenisini ekleyin.

Direct Admin panele göre anlatıyorum. Mx kayıtları aşağıda.

  • Alt alan adı — @
  • Kayıt tipi — MX
  • Veriler — mx.yandex.net.
  • Öncelik — 10

 

yandex-kurumsalmailayarlari-directadmin

 

Resimde siyah alan arasında 3 giriş göreceksiniz bunlar ayarların yapılmış hali. Alt kısımda da ayarların giriş ekranını göreceksiniz. Orada mx alanına mx.yandex.net. ibaresini girip “add” tusuna basıyorsunuz.

Daha sonta TXT giriş alanında iki boş kutucuk var. Soldakine domain adını  “webtasarim.com.” şeklinde (tırnak işaretleri yok tabiki birde kendi domain adınız olacak.) giriyorsunuz. Sağdaki kutucuğa   “v=spf1 redirect=_spf.yandex.net” yazısını bu sefer tırnakları da dahil ederek giriyorsunuz. “Add” tuşuna basıp kayıt ediyorsunuz.

Sıra geldi CNAME alanına. Oradada iki kutucuk var. Sağdakinde domain adı yazıyor. Şimdi domain adını kesip sola taşıyıp yapıştırın. Sağ alan boşaldı. Buraya da  (aynen yazıldığı şekilde kopyalayın) “domain.mail.yandex.net” (tırnaksız) yazıyorsunuz. “Add” tuşuna basın.

Yandex sayfasında MX doğrulama alanında doğrulama butonuna basın. Doğrulama tamamlanınca email adresinizi girmenizi isteyecek. Geçmiş olsun.

 


 

Yandex Domainleri Tek Hesapta Toplama

İlk açtığınız ana hesaba domain ekleyerek açtığınız mail hesaplarını ekleyebilirsiniz. Heabınıza girin.

Sağ üst tarafsa ayarlar ikonuna tıklayın.  Açılan pencereden “diğer hesaplardan eposta aktarımı” seçeneğini tıklayın. Açılan sayfada emaosta adresinizin bilgilerini girerek işlemi tamamlayın. İşlemi tamamlarken bu mail adresi için etiket ve renk seçebilirsiniz. Böylece maillerin hangi eposta adresinden geldiğini daha kolay belirleyebilirsiniz.

Gelen mailleri farklı domainler üzerinden cevaplama

İşlem bittikten sonra tekrar sağ üst köşe ayar ikonuna basın. Açılan kasyafa ” kişisel bilgiler, imza, resim”  linkine yıklayın. Epostaları şu adresten gönder başlığı altında eklediğiniz eposta adresini seçin.

Çok fazla email hesabı eklediniz. Gelen maile cevap verirken gönderini alanını tıklayarak herhangi bir hesabınızı seçip o hesap üzerinden mail yollayabilirsiniz.

 

Umarım Faydalı Olmuştur (:

 

Anahtar Kelimeler : yandex kurumsal mail kaydı, yandex mail ayarları nasıl yapılır. Yandex Mx ve Spf kaydı nasıl yapılır. Yandex tüm hesapları tek domainde toplama, Yandex mailleri mobil telefondan almak. Yandex mobil telefon entegrasyonu. Yandex kurumsal mail yönlendirme ve ayarları. Yandex Kurumsal Mail Kurulumu

 

About the Author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir