Web Tasarım Hizmetleri

Mobil uyumlu ve SEO uyumlu web tasarım hizmetleri. Mobil internet kullanımı masaüstünü geçeceği aşikar. Yıl 2017 ve mobil kullanım %51 ile masaüstü internet kullanımını geçti. Gelecekte açık ara fark olacağını görmemek mümkün değil. Şimdiden yarı yarıya neredeyse başa baş giden bu oranlara bakınca ve internette biraz inceleme yapınca büyük bir çoğunluğun web sayfalarının mobil uyuma geç kaldığını görebiliriz.

web tasarımı

Sadece küçük ve orta ölçek siteler değil Türkiye’de bazı büyük marka web sitelerinin mobil uyuma geçmediğini görmek şaşırtıcı. Teknolojiyi böyle geriden takip eden firmaların başarılı olmaları beni çok şaşırtıyor. Web tasarımcıları bünyesinde olan firmalar genelde çağa ve teknolojiye eşzamanlı ayak uyduruyorlar.

Kişisel olarak Google’ı sevmem fakat çağa ve teknolojiye uyum gerektiren güncellemelerini büyük bir hoşnutluk duygusu ile takip ediyorum. Mobil ve SEO uyumu çok büyük yatırım gerektiren güncellemeler değil aslında. Tüm firmaları vakit geçirmeden bu güncellemeleri yapmaya davet ediyorum  fakat bu davetin asıl sahibi bilgi çağının ve teknolojinin ta kendisi.

Web tasarımı ve SEO hizmetleri verenler olarak bizlerin ziyaretçilerimize sitenizi mobil uyumlu hale getirin demesi hiç de kolay değil. Çünkü kendi çıkarlarımızı amaçlayan tavsiyeler olarak algılanır. Fakat kesinlikle öyle değil. Onların çıkarları için verilen tavsiyelerdir.

Kimlerle çalışırsanız çalışın mutlaka SEO ve Mobil uyumlu siteler edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Aksi halde internette varlık göstermeniz mümkün olmayacaktır.

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail