BACKLİNK PAKETLERİ

BACKLİNK PAKETLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ

  1. Tüm paketler yükseltme etkisi gösterir.
  2. Yükselme oranı linklerin Autority değeri ve adedine göre eşit orantılıdır.
  3. Yükselme garantisi vardır.(Ceza almamış siteler için geçerli)
  4. Her link ayrı ip adresi üzerinden çıkar.
  5. Backlinkler makaleler halinde kaliteli içerik hazırlanarak verilir.
  6. Backlinklerin ortalama ömrü 5 yıl ve üzeridir.
  7. Linkler üzerinde her türlü güncelleme ve değişiklik yapılabilir.
  8. Algoritma değişiklikleri ve sayfa değişikliklerine göre linkler düzenlenebilir.

Kendiniz bir backlink paket oluşturabilirsiniz. Bu paketi oluştururken sitenizin konusu,  link adetini belirlemeniz yeterli olacaktır.

Yeni algoritmaya göre backlinklerin sayısından çok kalitesi ön plana çıkmaktadır. Bu link sayısının önemli olmadığı anlamına gelmiyor. Link kalitesinin sayısından daha önemli olduğunu tecrübe ediyoruz.

Bu nedenle hedeflediğiniz kelimenin rekabet oranı çok yüksek değilse, az sayıda backlink sizi hedefe ulaştıracaktır. Bunu söylerken SEO’nun diğer gerekliliklerinin tam ve eksiksiz olduğunu varsayalım.

BACKLINKLER FAYDALI MI?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. SEO etkisinin %50’si backlink gücüdür denilebilir. Burada çok önemli bir faktörün altını çizmeliyiz. Yanlış linkler (çöp sitelerden, kopya içeriklerden) gelen bağlantılar fayda değil zarar verir.

Bu nedenle çok dikatli ve bilinçli bir link yapılandırması gerekir.Linklerin geri alınabilmesi yani kaldırılabilmesi çok önemlidir.Böylelikle link yapılanmasını kurarken esnekliğe sahip olunur ve geri dönülemez hatalar yapılmaz.

HER BACKLINK PAKETİ İŞE YARAR MI?

Hayır. Örneğin SEO kelimesinde rekabet oranı çok fazla olacağı için 100 TL ödeyerek aldığınız bir Backlink paketi bu kelimede işe yaramaz. Fakat köpek yemi, kuş kafesi gibi kelimelerde alacağınız paket işe yarayacaktır.

Buna ilaveten eğer geçmişte siteniz cezaya girmiş ve ilk 500 sayfada gözükmüyorsa backlink paketleri yine işe yaramaz. Cezadan çıkmadıkça yükselme sağlanamaz.

ÖZET

Web sitenizin hedeflediğiniz arama kelimelerinde, arama sonuçlarında yükselmesini istiyorsanız kaliteli ve özgün içeriklerle referans link (backlink) sahibi olmalısınız. Referans linklerinizin kaç adet olduğundan çok kalitesi ve çeşitliliğine önem vermelisiniz.

Kalitesine güvendiğiniz birden çok kaynaktan azar azar backlink sağlamanız web siteniz için yaptığınız en iyi SEO yatırımınız olacaktır.

About the Author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir