Seo Uyumluluk

Bir web sitesinin seo uyumlu olabilmesi için öncelikle son yazılım teknolojilerine sahip olması gerekir. Buna en iyi örnek tablolar ve javascripter ile oluşturulmuş siteler yerine responsive mobil uyumlu jquery html5 css3 ile tasarlanmış sitelerdir.

seo-uyumluluk

Bunun dışında sitelerin az ve temiz kodlama yapısı ile hazırlanmış olması, browser uyumluluğu, kategorilerin ve sayfaların itina ile oluşturulması ve link yapıları, sayfaların (hakkımızda, iletişim vs) yarım yamalak geçiştirilmeden özenle hazırlanması, siteye olan ziyaretçi ve yönetici ilgisinin düzenliliği, sitenin lokasyon ayarları, sayfaların açılış hızları, kaliteli sitelerdeki backlink oranları seo uyumluluğu denince ilk akla gelenler arasındadır.

Detaylara inildikçe bu parametreler de artış gösterecektir. En önemli sorulardan biri domain adının anahtar kelime olup olmaması gerektiğidir. Domain adı anahtar kelimesi ise bu bir avantajdır fakat çok büyük bir üstünlük sağlamaz.

Örneğin backlink alırken sosyal imleme siteleri ve firma rehberleri genelde domain adına link verirler. Bu durumda firma rehberlerine kayıt yaparken bir yandan da anahtar kelimede link almış olursunuz. Firma isimi demyapi olsun. Bu firmanın istanbul inşaat kelimesinde yükselmesine firma rehbelerinin katkısı az olacaktır. Çünkü demyapi olarak link alıp ağırlıklı olarak bu kelimede yükselecektir.

Seo Uyumluluk
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir