Kurumsal Seo Hizmetleri:

Seo hizmetleri web sitelerinin arama motorlarında daha iyi bir sıralama ve görünürlük kazanması amacı ile site içi ve dışında yapılan komplike iyileştirme çalışmalarıdır. Seo, bu bağlamda tüm web sitelerini gelişen teknolojiye anlık olarak ayak uydurmaya teşvik eder.

Seo hizmeti, özellikle kurumsal firmalar için bir varoluş meselesidir. Ticaret olabildiğince fazla kişiye ulaşabilmeyi gerektirmektedir. Bu bakımdan internet ortamında açılan bir dükkan, cadde üstü açılan dükkandan kitlelere ulaşılabilirlik potansiyeli olarak sınırsızlık çizgisinde üstündür.

Seo hizmetleri, ortaya çıktığı günden bu yana bir çok hizmeti bünyesinde barındıran büyük bir çatı haline gelmiştir. Bu çatı altında şu başlıkları sıralayabiliriz.

 • Seo Danışmanlığı
 • Google Adwords Danışmanlığı
 • İtibar Yönetimi
 • Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yönetimi
 • Web ve İçerik Geliştirme

 

 

SEO NEDİR ?

SEO, daha fazla ziyaretçi demektir.

SEO, daha fazla sipariş demektir.

SEO, daha fazla satış ve gelir demektir.

SEO, firmaların sektörel liderliğinin sancağıdır.

SEO, bir varoluş meselesidir.

SEO, gelişmek ve gelişime ayak uydurmaktır.

SEO, tanıtım ve geri dönüşümü en yüksek reklam demektir.

 

 

Seo Çalışmalarının Aşamalarına Göz Atalım

 • Genel analizler: Sayfa içi ve dışı uyum ve genel hata analizleri.
 • Sayfa içi optimizasyon: Sayfa içinde arama motorlarına uyumluluk kontrolü ve düzenlemeleri.
 • İçerik geliştirme: İçeriklerin seo uyum kontrolleri ve yeni içerik oluşturma
 • Link yapılandırma: Mevcut linklerin analizi ve yeniden yapılandırılması
 • Rakip takibi: Rakip web sitelerini

 

Web  sitelerinin, arama motorları sıralamalarında konumlarının iyileştirmesine yönelik çalışmalara seo denir. Bir başka deyişle seo hizmetleri arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında, sitenizin daha iyi yerde konumlanmasını sağlamak için yapılan çalışmalardır.

Kurumsal firmalar, internette var olmayı sürdürmek zorunda olan ticari firmalar mutlaka seo hizmeti almak durumundadır.Bu sayede sitenin sonuçlarda iyi yer elde etmesi için yapılan çalışmalar, siteyi daha iyi ve kaliteli hale getirmeyi zorunlu kılar.

Eski ve yakın zamanda bir çok maniplasyona açık olan bu çalışmalar, Google’ın son zamanlardaki algoritma yatırımlarıyla güvenli hale getirilmeye çalışılmıştır.

 

Büyük Firmalarda Seo

Büyük firmalar sosyal medya yönetimi, seo optimizasyonu konusunda departmanlar oluşturarak bünyesinde sürekli elemanlar istihdam ederek web sitelerini yönetmektedirler.

Orta ölçekli firmalar ise ek bir eleman istihdam etmekte ve tüm işleri tek bir eleman ile götürmeye yönelik çözümler aramaktadırlar. Html5 ve Css3 tema ve arayüz kodlayabilecek, Jquary, Ajax, Php ve diğer kodlama bilgilerine sahip aynı zamanda seo çalışması yapabilecek, kısacası her konuda bilgisi olan elemanlar aramaktadırlar.

Seo Çalışmalarının Faydaları

 • Sitenizi daha iyi ve kullanışlı hele getirir.
 • Arama sonuçlarında daha iyi bir sırada olmanızı sağlar.
 • Prestijinizi arttırır ve sektörde lider firma konumuna getirir.
 • Web sitenizi son teknolojilere uygun hale getirir.
 • Web sayfalarınızı iyi düşünerek en verimli şekilde dizayn etmenize sebep olur.

Web sitelerinin büyük çoğunluğu eski zamanda yazılmış eski kodlamalara sahiptir. Bu nedenle bir çoğunun sıralamalarda ilk sayfada olma şansı yoktur.Milyonlarca sayfanın sürdürdüğü bu yarışta ilk sayfada olmak bir çok firma için büyük önem arz eder.

Prestijinizi arttırır. bayilik taleplerini arttırır, ithalat ve ihracat taleplerini tetikler, müşteri ve talep sağlar.

Arama motoru optimizasyonu tek başına bir yere kadar faydalı olabilir. İyi dizayn edilmemiş bir site, alışverişi tetikliyemiyor ise, gelen ziyaretçi müşteriye ve alışverişe dönüşemeyebilir.

Bu sebeple sitenin, gelen ziyaretçiyi telefona yönlendirmesi, kampanya ve fiyat teklifleri ile fırsat yakalama algısının oluşturulması çok önemlidir.

Örneğin mobil uyumlu olmayan <table> etiketleriyle yapılmış görüntü ve estetik olarak son derece çirkin web sayfaları Seo çözümleri aramaktadır. İyi bir web sitesine sahip olmadan Seo çözümü aramak yanlıştır.

SEO neden önemlidir?

Çünkü, optimizasyon olmaksızın ilk sayfada olmak milyonda bir ihtimaldir. İlk sayfada yer almayan web sitelerinin (sayfa sayısı çok olan siteler müstesnadır) ziyaretçisi olmaz. Ne kadar çok ziyaretçi, o kadar çok müşteri ve satış demektir.

Web sitesini satışa yönlendirici şekilde, çok iyi dizayn etmiş firmalar, ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunu müşteriye ve ziyareti de satışa çevirirler.Alelade ve yanlış tasarlanmış bir site, ziyaretçisi çok ta olsa satış yapamaz.

Doğru tasarım ve doğru optimizasyon ile birlikte web sayfası, en iyi caddede açılmış bir dükkan kadar çok gelir getirebilir.

 

SORU VE CEVAPLAR

 

SEO’da lokasyon farkı varmıdır?

Lokasyon farkı vardır. Link çalışmalarında link alınan sitelerin lokasyonu, o bölgede daha fazla yükselmeyle sonuçlanır. Zira Google’ın lokal algoritması mevcuttur.

Kendi kendime optimizasyonu yapabilirmiyim?

Evet internetten bilgi edinerek yapabilirsiniz. Fakat her bilgi doğru olmadığı için yanlış birşey yapmanız durumunda hem emeğiniz hem de vaktiniz boşa harcanacak ve siteniz zarar görecektir.Mümkün ise profesyonel hizmet alın. Değil ise her okuduğunuzu tatbik ederek web sitenizi kobay durumuna düşürmeyin.

Dar bütçeliyim en ucuz optimizasyon çözümü nedir?

Bu durumda en kolay yol hazır ve profesyonel bir script kullanmanızdır. Bu sayede sayfa üzerinde optimizasyon işlerini kolaylamış olursunuz. Daha sonra referans link sahibi olmanız gerekli. Sayfanızın tanıtımlarını yapmanız gerekli. detaylı bilgi için ucuz seo isimli makalemize göz atın.

Arama Motoru Optimizasyonu için ne kadar zaman gereklidir?

Her siteye ve rekabet oranına göre değişir. Öyle siteler vardır ki! 10 günde başarı sağlanabilir. Yine öyle siteler var ki! 12 ay boyunca çalışmak gerekir. Ortalama zaman ihtiyacı 45 – 120 gündür.

SEO yaptırdım, hitim artar mı?

Evet hit artışı yaşanır. Fakat hit artışı için arama motoru optimizasyonu yeterli değildir. İçeriğiniz de çok önemlidir. İndex sayınız önemlidir. 500.000 sayfası olan bir site ile 100 sayfası olan bir sitenin hiti aynı olmaz. Yani hit için bol sayfanız olmalıdır. Hit artışı Seo’nun bir etkisidir. Fakat birinci derece amacı değidir. Hit artışı için kaliteli içerikli ve çok sayıda sayfaya ihtiyaç vardır.

Örneğin güncel bir film tanıtımı yaparsınız. Bu tanıtımın günlük hiti tek bir sayfa için 150-500 arasında olabilir. Fakat kurumsal bir firma iseniz film seyretmek isteyen ziyaretçinin sizden ürün veya hizmet alım talebi olmayacakır.

Yanlış SEO uygulamaları siteme zarar verir mi?

Hiç şüphesiz verir. Bu nedenle bir site filtreye girmiş ya da ceza almış ise, öncelikle bu cezadan kurtulmalıdır. Yanlış işlemler veya link yapılanması sitenize zarar verebilir.

SEO fiyatları çok pahalı değil mi?

Sitenin durumuna, rekabet oranına, harcanılacak zamana ve kaynağa göre fiyat belirlenir. Çok zor bir iştir ve tam gün zaman alır. Bu nedenle fiyatları yüksektir. Çok düşük fiyatlar ile yapılan işlerin ya hiç bir faydası olmaz, ya da çok az faydası olur.

 

Etiket : SEO Hizmetleri, kurumsal SEO hizmeti, SEO danışmanlığı, SEO İstanbul, SEO Antalya

Seo Hizmetleri
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail