seo hakkında sorular cevaplar

SEO NEDİR ?

Web sitelerini, arama motorlarının politikalarına uygun hale getirmek için yapılan iyileştirme çalışmalarına Seo denir.

SEO ÇALIŞMALARI NE İŞE YARAR ?

Arama motorları sonuçlarında sitenizi daha iyi konumlara getirerek ziyaretçi sayısını arttırır.Firamanın sayfa yapısına göre satışı ve kazancı artar.En üst sırada konumlanan siteler sektörel lider olarak algılanırlar.Çalışmalar bütün sayfaların daha görünür ve daha çok ziyaret edilir olmasıyla sonuçlanır.

SEO HİZMETİNDEN ZARAR GÖRMEK MÜMKÜNMÜDÜR ?

Bilinçsiz ve sadece backlink almaktan ibaret çalışmalar siteye zarar verebilir. Hatta arama sonuçlarında site tamamen görünmez duruma gelebilir.Türlü cezalar aldırabilir.

SEO OPTİMİZASYONU NE KADAR ZAMAN ALIR ?

Rekabet ve sitenin durumuna göre değişir. Geniş açıdan bakılırsa 2 hafta ile 6 ay arası zaman alır. Ortalama olarak 1 ila 3 ay arası zaman almaktadır.Çalışmaların gün içinde aldığı zaman, üç öğünü bilgisayar başında  yemeyi gerektirecek kadar çoktur. Saat olarak gün içinde 12 ile 18 saat çalışmayı gerektirir.

SEO OPTİMİZASYONUNDA İLK SAYFA GARANTİSİ VARMIDIR ?

Vardır. İlksayfa hatta ilk sıra garantisi veren firmalar olduğu gibi vermeyen firmalarda mevcuttur. Garanti vermeyenler raporlama yapıp çalışmalarını belgeler ve bu çalışmaların karşılığı olan ücreti talep eder. Garanti verenler sıralamadaki konuma göre ücret talep eder.

SEO ve ADWORDS KARŞILAŞTIRMASI

Seo zaman alır Adwords etkisi anlıktır.Seo ucuz Adwords pahalıdır.Seo’da bir kez ödeme yapılır Adwords tıklama başı ödeme alır. Adwords en basit kelimelerde bile az bir bütçe ile yetinmez ve en yüksek rakamı vermenizi teşvik eder hatta zorlar.Seo için basit kelimelerde yükselmek çok kolay ve süreklilik arzeden bir durumdur. Adwords kim daha çok öderse onu ön plana çıkarır.Adwords lokal hedeflemede arama oranı düşük ve tetikleme yapmıyor gibi sebeplerle, sizin için önemli olan kelimelerde adeta iptal olur.Seo lokal hedeflerde Adwords’dan çok daha başarılıdır.

SEO Çalışmalarının Etkisi Ne Zaman Görülür ?

Ortalama olarak 2 hafta ile 1.5 ay içinde etkisi görülebilir.Bu zaman rakiplere ve rekabet seviyesine göre, Google’ın yapabileceği güncellemelere göre, web sitesinin mevcut SEO yapısına göre uzayadabilir.Tüm bu parametrelere göre 1 ila 3 ay arası zamanda etki gösterir.Özet olarak şunu diyebiliriz. Web sitelerinin %50 kadarı 2 hafta ile 1.5 ay arasında etki görür. %35 kadarı 1 ila 3 ay arasında etki görür.%15 kadarı 3 aydan daha uzun zamanda etkisini görebilir.Ön analizden sonra etki zamanı %90 oranında tahmin edilebilir.

Hangi Siteler SEO Hizmeti Almalıdır ?

Ürün ve hizmet satışını internet sitesi üzerinden yapabilme kabiliyeti olan firmalar bu hizmetten faydalanmalıdır.Web sayfası satışa teşvik edecek şekilde tasarlanmış ve online satış sistemi olan firmalar tercih etmelidir.Sattıkları ürün ve hizmetlerinin internet üzerindeki arama hacmi geniş olan firmalar tercih etmelidir.Sektörde liderlik iddası olan ve bayi ağını genişletmek isteyen firmalar SEO hizmeti almalıdır.

Rakiplerimizede Çalışma Yapıyormusunuz ?

Aylık ödemeli Seo paketlerinde rakip sitelerin işleri kabul etmiyoruz. backlink desteği ve tek ödemeli Seo paketlerinde belli kriterlere göre rakip site işleri alınmaktadır.Bu kriterlerlerden birincisi, daha önce çalışması yapılan sitenin konumuna zarar vermemektir.Zira Adwords sistemi kriter gözetmeden rakip siteleri kabul eder.

Ödemeler Neden Peşin Olarak Talep Ediliyor ?

Peşin ödemesiz olarak çalışmak çok büyük risk taşır ve defalarca denenmiştir.Daha çok yarısı peşin olarak ödeme kabul etmekteyiz.Peşin ödemesiz çalışmada yaşadığımız olumsuzluklar sebebiyle ödemesiz çalışmaya son verdik. Yarısı peşin ödemeli çalışmalarda bile zaman zaman problem yaşamaktayız. Çok büyük bir zaman ve emek kaybı ile başarıya ulaştığımız bu çalışmalarda, ödeme yapılmaması durumunda çalışmaları geri çekmek yine çok büyük emek ve zamana kaybıdır. Müşterinin kafasında  şalter indirip kaldırmak gibi bir imaj olduğu için ödemezsem şalteri indiriverirsin ne olacak diye düşünebilir. Fakat çok fazla zaman ve emek alan bu işte siteyi eski konumuna getirmek yükseltmek kadar zahmetlidir. Seo çalışmalarında, hizmetin parasını ödemiyorum hizmeti geri alın mantığına uygun bir zemin yoktur.Bu nedenle peşin ödeme tercihimizdir.

Çalışmalarınızı Raporluyormusunuz ?

ilk sayfa garantili çalışmalarda raporlama yapmıyoruz.Çünkü verilen hizmetin karşılığının hak edilmesi, sitenin istenilen kelimelerde ilk sayfaya gelmesiyle gerçekleşmektedir.Verilen hizmetin ispatı sitenin taahhüt edilen konuma ulaşmasıdır.

Garanti verilmeyen genel iyileştirme çalışmalarında raporlama yapmaktayız.Bu durumda raporlama, tarafımızdan yapılan çalışmaların ispat edilmesine dair bir gereklilik olmaktadır.

SEO Uzmanı Kimlere Denir ?

Seo optimizasyon konusunda geceli gündüzlü en az 3 yıl çalışma yapmış ve bu konuda uzmanlaşmış HTML, CSS, ASP, PHP gibi dilleri bilen ve web tasarım bilgisine sahip, orta ve yüksek rekabetli kelimelerde başarı referansları olan kişilere seo uzmanı denir. Uzmanlık bir işe yönelip o iş ile uzun zaman uğraştıktan sonra elde edilen bilgi ve tecrübenin, o konu üzerinde hakimiyet sahibi olmanın ve tasarruf sahibi olmanın gerektirdiği bir sıfattır.

SEO HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir