Opencart Seo Hizmetleri

Opencart sistemlerin bir çok seo eklentisi olmasına ve profesyonel tasarımcılar tarafından seo kurallarına uygun güncellenmesine rağmen, gerek rekabet sebebiyle gerek bir çok firmanın eski sürümleri kullanması sebebiyle extra seo çalışmasına ihtiyaç duymaktadır.

Özellikle tema yapısı ve link yapısından kaynaklanan birçok handikaplar mevcuttur. Bir çok kişi opencart sitelerde seo url aktiv edildiğinde seo işlemi yapıldı zannetmektedir. Yine bir çok kişi de eklentiler kurup bu ihtiyacın karşılandığını zannetmektedir.

opencart-seo

Opencart Seo Açıkları :

İlk göze çarpan açık kategorilerin “canonicial” etiketine sahip olmayışıdır. Bu durumda bir kategori sayfası bir çok farklı isim ve uzantıyla indexlenmekte ve dublicate(tekrarlanan içerik) olarak algılanmaktadır. Goggle filtreye girerek arama sonuçlarında görünmezler.

Opencart sitelerde tag (etiket) yapısıda aynı şekilde tekrarlanan içerik olarak algılanmaya müsaittir. Etiketlerin ayrı bir meta yapısı yoktur ve arama sayfası olarak görünürler.Örneğin wordpress kadar etkin kullanılamazlar.

Kelime yoğunluğu aşımına müsaittir. Temaya göre değişiklik gösterse de kategori sayfaları tüm ürün sayfalarının açıklamaları içerdiği için kelime yoğunluğunda aşırıya kaçıp filtreye girebilirler.

Opencarta seo hizmeti vermek son derece zordur.Bu zorluk bir çok eklentiyi birbirine çakışmadan etkin kullanabilmek, gerektiğinde kodlamaya müdahale edebilmek ve genelde anahtar kelimelerinde ki yüksek rekabetten kaynaklanır.

Opencart Sitelerde Nasıl Seo Yapılmalıdır?

  • Caconicial etiketi eklenmeli (kategoriler için)
  • Domain www. olarak seçilmeli
  • Tüm index kontrol edilmeli ve robots.txt dosyası kullanılmalı. Bulunamadı hataları temizlenmeli.
  • Temada kelime yoğunluklarında aşırılığa sebep olacak durumlar düzeltilmeli.
  • Ürün sayısı fazla olacak ise  “site/kategori/ürün.html” şeklindeki url yapısı tercih edilmeli.
  • Kalitesiz backlink alınmamalı. Backlink yoğunluğu anasayfa, kategoriler sırasına göre ayarlanmalı.

 

Opencart seo hizmetleri
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Etiketlendi: