Web Site İçerik Yönetimi

Web sitelerinin ve sayfalarının yönetilmesi, içeriklerinin girilmesi ve yayınlanması içeren hizmettir. Her web site sahibi kendi sitesinin içerik yöneticisidir.

içerik yönetimi

Fakat birçok sektörde faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli kurumsal firmalar kendi içeriklerini yönetmek için profesyonel hizmet alırlar. Bu sayede hem güncel seo kurallarına uygun hem de düzenli içerik yönetimine sahip olurlar.

Aslında her firmanın geleceğe yönelik yapabileceği en akıllıca yatırım profesyonel içerik yönetimidir. Seo optimizasyonu kadar önemli bir konudur. Her bir içerik daha doğrusu arama motorlarında görünür olan her içerik en az bir ziyaretçi demektir.

Bu durumda 10.000 içerik 10.000 ziyaretçi demek olur. Bilgi ve içerik yönetimi bugün için her firmanın ihtiyacıdır. Fakat bunun firmalar tarafından idrak edilmesi biraz geç olacaktır.

Zira bundan 15 yıl önce internete hiç birimiz aşina değildik. Cep telefonu bile yoktu. Zaman değişti kurallar değişti. Seo hizmetleri de dahil yeni sektörler ve iş kolları oluştu.

Çağın ve teknolojinin gelişimine göre yeni oluşan mesleklere açık olmalıyız ve kabullenmeliyiz. Zira başka şansımız da yok zaten.

İçerik yönetimi özen ve sabır isteyen bir iştir. Web sayfalarımız oluşturan içerikler kullanışlı, özgün, faydalı olmak zorundalar.  Olmaz ise ne olur? Kimse okumaz. Kimse okumaz ise ne olur? Arama motorları için itibarı olmaz.

  • İçerikler bir editör titizliği ile kaleme alınmalıdır.
  • Her içerikte mutlaka en az bir görsel bulunmalıdır.
  • İçerik çok kısa veya aşırı uzun olmamalıdır.
  • İçerikler paragraflar halinde yazılmalıdır.
  • Üst ve alt başlıklar mutlak suretle kullanılmalıdır.
  • İçerik içinden daha detaylı veya faydalı bir başka yazıya link olmalıdır.
  • İçerikler ve görseller ö

Asgari olarak yukarıdaki maddeler halinde belirttiğimiz kurallara uyarak içerik hazırlayabiliriz.

İçerik Yönetimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir