Hit ve Ziyaretçi Arttırma

Seo, içerik yönetimi, sosyal medya yönetimi, reklam tanıtım olarak dört başlık altında hit ve ziyaretçi arttırma yöntemlerini sıralayabiliriz.

Birincisi seo, arama motorlarında görünürlüğü arttırarak ziyaretçi artışına sebep olur. Geri dönüşümü sağlayabilen firmalar bu yöntemler kazançlarını katlayabilirler.

hit

İçerik yönetimi, içeriklerin görünürlüğünü arttırmayı sağlar ve ne kadar çok içerik o kadar çok ziyaretçi denklemine sahiptir. Bu manada 100.000 içerik 100.000 ziyaretçi olabilir. Özellikler eticaret siteleri gibi ürün sayısı fazla olan girişimler için en uygun çözümdür.

Sosyal medya yönetimi sitelere ziyaretçi sağlayan bir diğer unsurdur. Sosyal medya deyince genelde sitelere bir iki Facebook ve Twitter ikonu eklenip bırakılır. Biz bunu kastetmiyoruz. Günlük içerik girip bu içeriklerin günlük olarak sosyal medyada paylaşımlası hit ve ziyaretçi artışıyla paralel olabilir.

Reklam tanıtım ziyaretçi artışına sebep olabilecek en geniş başlıktır. Diğer sitelerde banner ve popup reklam vermekten tutun Adwords reklamcılığına, email ve sms tanıtımlarına kadar bir çok aksiyonu içerir.

Hit ve ziyaretçi arttırmanın birinci kuralı disiplinli çalışmadır. Hit arttırma konusunda yaptığınız planı günlük olarak veya gün aşırı olarak takip etmelisiniz. Tek kalem ürün tanıttığınızı varsayalım. Bu durumda SEO çalışmaları ön planda olacaktır. Fakat bunun yanı sıra yeni içerikler girmek de gereklidir. Tek kalem ürünle ilişkili olabilecek herşey konu alınabilir. Hatta link verilebilir. Örneğin tek kalem ürünün hammadde tedarikçilerine, üretim makineleri tedarikçilerine link verilip içerik konusu edilebilir.

Hit sayfa sayısıyla yakından alakalıdır.  SEO ve reklam çalışmalarına eklersek hit artışının üç ayağı tamamlanmış olur.

Hit ve Ziyaretçi Arttırma
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir