Google cep telefonu üretti ve şimdi Iphone’ye rakip

Hani diyorum ya hep Google kapitalizmin devlerinde biridir diye işte size ıspatı. Hani sen arama motoruydun? Hani insanların aradığını daha hızlı bulabilmesi, efendim işte “daha iyi bir deneyim” ağızlarından düşürmedikleri şu tabir yok mu.  Hani bunun için çalışıyordun. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi, daha iyi bir dünya, daha mükemmel bir arama motoru falan filan.

Ticaretin bas bayağı dibindesin işte. Ha şimdi hiç birbirimizi kandırmayalım. Son 7 yılda seo mesleğine darbe vurmak için art arda algoritma çıkarıp güncelleyen ve bunu sırf dünya üzerinden yediği reklam pastasını paylaşmak istemediği için yapan bir ticari firmasın.

Son 7 yılda site sahipleri ve internet üzerinde arama yapanlar açısından neyi değiştirdiler. Neyi daha iyi yaptılar! PR değerlerini sakladılar. Kime ne faydası oldu. Arama sonuçları şimdi manipüle edilmiyor mu sanki!

Şimdi spam yapılmıyor mu! Hiç haketmeyen siteler liste başı gitmiyor mu! Madem site kalitesini düşünüyorsun kullanıcıyı düşünüyorsun Adwords’a kabul etme her siteyi. Sana parayı verdiği sürece çöplük dahi olsa liste başı almıyormusun siteleri.

Senelerdir “KIRAL ÇIPLAK” diyorum. İyi de etmişim.

Google Cep Telefonu Üretti İphone’a Rakip Oldu
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir