Google Adwords Reklamı Nasıl Kullanılır ?

BU YAZIYI OKUMAK SİZİ EN AZ 100 TL ZARARDAN KORUYACAKTIR.

Google Adwords reklamları, web sitenizin ve ürünlerinizin daha iyi tanıtılması ve satışlarınızın arttırılması için kullanılan SEO’ya rakip bir yöntemdir. Doğru kullanılır ise faydalı olabilir. Kullanımı zordur hatta yardım kaynakları bile sizi çileden çıkarmaya yeter.

google-adwords

Adwords çalışma sistemini çözene kadar para yatırmamanız tavsiyemdir. Yatırdığınız parayı siler süpürür. İstediğiniz her kelimede öne çıkmanıza olanak tanımaz. Arama hacmi düşük bahanesiyle sizi aramalarda göstermez.

Size tavsiyem anahtar kelimelerinizi sıralı eşleme olarak ayarlamanızdır. Aksi taktirde bir çok alakasız kelimede tıklama alırsınız. Diğer tavsiyelerim sırasıyla şunlardır.

  1. Anahtar kelimelerini sıralı ya da birebir eşleme olarak ayarlamak.
  2. Başlangıçta çok fazla anahtar kelime kullanmamak.
  3. Maximum tıklama başı maliyetini otomatik ayarlamak ve günlük bir bütçe belirlemek.

Yukarıdaki maddeleri uygularsanız uygulama paranızı silip süpürmez. Başka türlü bir sömürü devreye girer bütçeniz dar ise bir saat içinde tüketir. Bu durumu da bir nebze hafifletmek için kampanya ayarlarında reklamı gün içinde dağıtarak gösterim yapmasını sağlayacak seçenek seçilir. Alternatifi hızlı gösterimdir.

  • Kampanya ayarlarında hızlı gösterim değil gün içine dağılım olarak ayarlayınız.
  • Adwords için para yatırınca danışmayı arayın ve ayarları beraber yapınız.

Kampanya devam ederken anahtar kelimeler bölümünde arama terimleri linkine tıklayınız. Burada hangi kelimelerle arama yapılmış ve tıklama alınmış göreceksiniz. Yanlış kelimeleri bu bölümde saf dışı bırakabilirsiniz.

Seo uzmanı olmamıza rağmen zaman zaman Adwords kullandığımız oluyor. Netice olarak Adwords’un fiyat performans açısından asla SEO ya rakip olamayacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

 

 

Google Adwords Reklamı Nasıl Kullanılır
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir